CANNAcore – Profesjonalne kosmetyki

3 najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów

Nieposłuszne włosy? Oto 3 najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów!

Tak, jak we wszystkim tak i w pielęgnacji włosów istnieją zasady, których należy przestrzegać. Istnieją one po to, abyśmy mogli cieszyć się pięknymi oraz zdrowymi włosami. Oto trzy błędy mówiące czego nie robić w pielęgnacji włosów.

1. Stosowanie niewłaściwych kosmetyków

Często nasze włosy dotykają problemy w postaci suchości, łupieżu czy ich wypadanie. Najczęściej tego powodem jest niewłaściwy szampon lub odżywka. Problemem także może być nie korzystanie z odżywek w ogóle. Warto podkreślić, że jest ona istotnym elementem pielęgnacji naszych włosów.

Właściwy dobór kosmetyków do włosów wiąże się często z sporymi kosztami, gdyż dobre produkty są droższe od tych proponowanych standardowo w sklepach. Jednak ta różnica nie bierze się znikąd! Takie droższe produkty szybciej oraz efektywniej sprawią, że włosy będą zdrowe oraz sprawią, że będziemy mogli cieszyć się pięknem naszych włosów.

Warto również zaznaczyć, że na rynku jest wiele produktów, które służą do pielęgnacji naszych włosów. Należą do nich: maseczki, olejki, płukanki, ale także preparaty do stosowania na skórę głowy. Są również tzw. „perełki”, które mają działanie wielofunkcyjne potrafiące zastąpić większość wyżej wymienionych produktów . Jednak to temat na inny wpis.

Chcąc znaleźć odpowiedni produkt do pielęgnacji naszych włosów często posługujemy się metodą prób i błędów. Sposobem, aby nasz wybór był właściwy jest lektura składu produktów, które mieszczą się zwykle na butelce bądź pudełku. Pomoże to również zbudować naszą świadomość, co do doboru właściwych produktów do skóry naszej głowy i włosów, ale także uchroni nas to od stosowania chemii, która nieraz mieści się w kosmetykach „niższej półki”.

Pamiętajmy, że zdrowa skóra głowy to piękne włosy!

2. Mycie włosów zbyt ciepłą bądź zbyt zimną wodą

Stosowanie zbyt ciepłej bądź zbyt zimnej wody podczas zabiegów pielęgnacyjnych nie wpływa korzystnie na skórę naszej głowy oraz włosów. Nazbyt wysoka temperatura wody ma negatywny wpływ na włosy, gdyż rozszerza ich łodygę, co prowadzi do ich zniszczenia. Ponadto gorąca woda prowadzi często do otwarcia łusek włosów, a to natomiast powoduje utratę połysku, powodując matowienie. Również zbyt ciepła woda sprzyja szybszemu przetłuszczaniu się włosów oraz skóry głowy.

Stosowanie nadmiernie zimnej wody sprawia, że łuski naszych włosów nie rozchylają się, co w konsekwencji powoduje, że elementy wartościowe, zawarte w szamponie czy odżywce nie są w stanie wniknąć w strukturę włosa. Zimna woda wpływa również na wypadanie włosów, czego powodem jest niszczenie cebulki włosa.

3. Nieodpowiednia szczotka do włosów

Stosowanie właściwych akcesoriów do pielęgnacji włosów ma duże znaczenie. Dobór odpowiedniej szczotki, czy grzebienia powinien być uzależniony od typu naszych włosów. Niechaj tu przykładem będą loki, do których najlepszym akcesorium będzie grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Natomiast sprzymierzeńcem cienkich kosmyków będzie szczotka z naturalnym włosiem. Jednak jeśli nasze włosy mają tendencję do wypadania najlepszym wyborem będzie klasyczna szczotka z szeroko rozstawionymi zębami. Gdy posiadamy grube i mocne włosy powinniśmy szukać szczotek podłużnych oraz płaskich z włosiem mieszanym.