Darmowa dostawa powyżej 100zł

Zdrowe piękno – Czym jest trend „Clean Beauty”?

Zdrowe piękno – Czym jest trend „Clean Beauty”?

Spis treści

Zdrowe piękno – czym jest trend „Clean Beauty”?

W ostatnich latach pojawiła się na wszelkich social mediach moda na „zazielenienie” naszych kosmetyków. Zaczęto bowiem zwracać uwagę na składy środków do pielęgnacji ciała, które powszechnie można spotkać ba drogeryjnych półkach. Tak też powstał trend „Clean Beauty”. Co to takiego? Wyjaśniamy poniżej!

Co to znaczy „Clean Beauty”?

Można uznać, że sformułowanie „Clean Beauty” odnosi się do wszystkich naturalnych kosmetyków, które pozbawione są substancji szkodliwych oraz drażniących. Takie produkty posiadają natomiast naturalne składniki, ekstrakty, które zwykle pochodzą z roślin. Producenci zadbali także, aby ich kosmetyki były nie tylko naturalnego pochodzenia, ale także by posiadały w swoim składzie liczne witaminy i minerały. Na kwestię „Clean Beauty” składają się także opakowania, które mogą składać się ze składników odzyskanych z recyklingu. Istotą jest więc to, że używając tego typu produktów nie tylko dbamy o wiele lepiej o siebie, ale również o naszą planetę! 

Naturalna pielęgnacja

Stosowanie naturalnej pielęgnacji ma bardzo korzystny wpływ na nasze ciało oraz włosy. Chcąc jednak rozpocząć przygodę z kosmetykami pozbawionymi szkodliwych składników, powinniśmy zwracać uwagę na skład, który zawierają wybrane przez nas produkty. Zwiększy to świadomość, która dotyczyć będzie środowiska oraz naszej skóry. Dzięki temu zaczynamy zwracać uwagę na jakość proponowanych nam produktów oraz jaki mają one wpływ na naszą cerę. Stosowanie świadomej, naturalnej pielęgnacji pomoże nam w zapobiegnięciu problemów skórnych, takich jak trądzik czy przedwczesne starzenie się. 

Kosmetyki wegańskie

Coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki wegańskie. Są to wyroby kosmetyczne, które nie miały jakiejkolwiek styczności z surowcami odzwierzęcymi. Ten typ produktów bazuje na ekstraktach roślinnych oraz ziołowych, dlatego można śmiało stwierdzić, że składniki takich produktów zbierane są na polach czy w ogródkach! Kosmetyki wegańskie to cudowna opcja pielęgnacyjna, która jest wspaniale przyswajana przez ludzką skórę oraz… środowisko.